1. Mníšecký Wolfs Race

28.10.2018

První ročník běžeckého závod Wolfs Race 2018, který pořádal mníšecký klub SK Vlčáci, odstartoval 27. října, tak trochu symbolicky, od křížku padlých hrdinů v Bažantnici.

"Start závodu byl pro nás významný i osobně, protože jedním z trojice padlých, byl i náš pradědeček," poznamenal Petr Vlček z pořadatelského klubu SK Vlčáci. Podle jeho slov počasí závodníkům sice nepřálo, ale ti, kteří přišli a běželi, rozhodně nelitovali. Dětské běhy provázely emoce a gradovaly při závodu dětí do 6 let, kde chtěl vyhrát opravdu každý.

Dařilo se i dětským běžcům z pořadatelského klubu SK Vlčáci, kde v kategorii dívek ve věku 7-8 let získala zlato Natálie Pixová na trase 750 metrů, v kategorii kluků do 6 let na trase 100m Kája Gmuzdek skončil na druhém místě a v kategorii dívek 9-10 let Natálie Vlčková na patnáctistovce brala bronz. "Co nás ale obzvláště potěšilo, byla naše štafeta žen do 40 let ve složení Pixová, Gurtnerová, Petroková a Vlčková, kde se naše borkyně popraly o konečné druhé místo," hlásí trenér Vlček.

Tečku za premiérovým ročníkem Mníšeckého Wolf Race udělal hlavní závod na 5 kilometrů. Vítězem se stal (tak trochu symbolicky) Pavel Vlk z klubu Author Sedláček Příbram v čase 19:36, druhé místo obsadil Lukáš Jíra z klubu SK Hamr- veslování a bronzová medaile zůstala v Mníšku, když ji "urval" místní borec Jiří Kazimír. "Všem účastníkům gratulujeme a těšíme se na dalších našich závodech, které možná okořeníme canicrossem," dodává Petr Vlček.